Яку масу солі треба додати до 200 г водищоб утворився розчин з масової частки 15%​


Ответы на вопрос

Отвечает Кананыкина Алина.

Дано:

m(H2O)=200 г

ω(солі) = 15% або 0,15

Знайти:

m(солі)-?

Розв'язок.

Примемо масу води за х г, тоді маса розчину дорівнює:

m(p.) = 200 г + х г

складаємо формулу знаходження масової частки:

ω(солі) = m(солі)/m(p.)

х/(200+х) = 0,15

х= 30+0,15х

х-0,15 х = 30

0,85х=30

х=30/0,85

х=m(солі) = 35,294 г

Відповідь: 35,294 г