Визначити об'єм водню (н.у.), який утвориться в результаті взаємодії надлишку хлоридної кислоти із

сумішшю заліза і нерозчинних домішок масою 3г, в якій масова частка 2%.

Ответы на вопрос

Отвечает Крупин Андрей.

              0,06                  0,024

2HCL + Fe -> FeCl2 + H2

               56                     22,4

 

 

m(fe)= W*m(в-ва) = 0,02 * 3  = 0,06 грамм железа реагирует.. (если  вашем условии не допущено ошибки.)

V(fe) = 0,06/56 = 0,001

 

V(fe)=V(H2) = 0,001

0,001 * 22,4 =  0,024 л.