Знайдіть масу води та барій хлориду дигідрату , необхідні для приготування 400 мл розчину барій

хлориду (р=1.20г/мл) з масовою часткою солі 20%

Ответы на вопрос

Отвечает Алексеева Валерия.
M(p.BaCl2) = 400 мл*1,2 г/мл = 480 г
m(BaCl2) = 480 г*0,2 = 96 г
M(BaCl2*2H2O) = 208+36 = 244 г/моль
m(BaCl2*2H2O) = 96 г*244 г/моль/208 г/моль = 112,6 г
m(H2O) = 480 г-112,6 г = 367,4 г
Відповідь: 112,6 г барій хлориду дигідрату; 367,4 г води