Метан-етанова суміш обємом 50 л з обємною часткою метану 0,2 повністю згоріла. обчисліть який обєм

кисню і повітря витратився на горіння..СРОЧНО

Ответы на вопрос

Отвечает Kuzmina Sofia.

С - 14г

Н - 1г

O - 16г

Метан - СН4 - 14+4*1=18г

Етан - С2Н6 - 2*14+6*1=28+6=34г

50л

0,2% - 50*0,02/100=0,01л об'єм метана

50л-0,01л=49,99л об'єм етана

1 моль усіх газів за нормальних умов займає об'єм - 22,4л

а) Для метана - 0,01:22,4= 4*10^(-4)моль

18г*4*10^(-4)=0,008г - Кількість метана.

б) Для етана - 49,992-22,4=2,23моль

 34г*2,23=75,9г - Кількість етана

1) CH4 + 2O2 = CO2 + 2H2O

2 ) 2C2H6 + 7O2 = 4CO2 + 6H2O

Складаємо пропорцію для першого рівняння:

0,008:18=х:64

х=0,008*64/18=0,028г

0,028г/32=8,9*10^(-4)моль

22,4*8,9*10^(-4)=0,02л кисню

Для другого рівняння також складаємо пропорцію:

75,9:68=х:224

х=75,9*224/68=250г кисню

250:32=7,8 моль

7,8*22,4=175л кисню

Відповідь: Для повного проходження реакції потрібно 175л+0,02л=175,02л

Тепер розрахуємо кількість повітря

Як відомо в повітрі 21 відсоток кисню, тому для розрахунка кількості повітря складаємо обернену пропорцію:

175,02:х=21:100

х=175,02*100/21=833,4л

Відповідь: для повного проходження реакції потрібно - 175,02л кисню та 833,4л повітря








Отвечает Волк Иван.
V(CH4)=50*0.2=10 л
50-10=40 л C2H6
CH4+2O2=CO2+2H2O
n(CH4)=10/22.4=0.45 моль
по уравнению на 1 моль CH4  приходится 2 моль O2, 
значит n(O2)=0.45*2=0.9 моль  V(O2)=22.4*0.9=20 л на горение метана
2C2H6+7O2=4CO2+6H2O
n(C2H6)=40/22.4=1.79 моль
по уравнению на 2 моль C2H6 приходится 7 моль O2,
 значит n(O2)=1.79*7/2=6.25 моль  V(O2)=22.4*6.25=140 л на горение этана
общий объем V(O2)=140+20=160 л