10г суміші магнію та магній оксиду обробили надлишком хлоридної кислоти. В результаті виділилось

4,48л газу. Визначити масу магній оксиду в суміші

Ответы на вопрос

Отвечает Хулпа Маша.
Газ выделится в случае металла с кислотой.

Mg + 2HCl = MgCl2 + H2

x/24 = 4.48/22.4

x = (24*4.48)/22.4 = 4.8 г Mg

m(MgO) = 10 - 4.8 = 5.2 г