Обчисліть об'єм вуглекислого газу, що виділився при взаємодії оцтової кислоти з натрій карбонатом

масою 42,4 г. визначте масу витраченної кислоти(допоможіть будь ласка, я могу написать на русском )

Ответы на вопрос

Отвечает Ветрова Віталіна.
                          0,4 моль                                           х
2 CH3COOH + Na2CO3 = 2CH3COONa + H2O + CO2↑
                         1 моль                                            1 моль
n(Na2CO3) = 42,4 г / 106 г/моль = 0,4 моль
По уравнению х=0,4 моль ⇒ V(CO2) = 0,4 * 22,4 = 8,96 л
      Z                     0,4 моль
2CH3COOH + Na2CO3 = 2CH3COONa + H2O + CO2
2 моль                1 моль
 По уравнению Z= 0,8 моль⇒ m(CH3COOH) = 0,8 моль * 60 г/моль = 48 г
Ответ:48 г , 8,96 л