В якому азотному добриві масова частка нітрогену більша в натрієвій селітрі NaNO3 чи в амонійній

селітрі NH4NO3?Відповідь підтвердіть розрахунками

Ответы на вопрос

Отвечает Савчук Дмитро.
Масова  частка  визначається  за  формулою: W =  nAr(елемента)/Mr(сполуки)  x 100.
Визначаємо  масову  частку  нітрогену  у  кожній  сполуці:
1) у  натрієвій  селітрі  w(N) = A(N)/ M(NaNO3) x 100% = 14/85 х 100% =16,5%
2) у  амонійній  селітрі  w(N) = 2xA(N)/ M(NH4NO3) x 100 = 28/108 х 100% =25,9%
 у  амонійній - більше