Знайти масу осаду, який утворився в результаті зливання барій гідроксиду та 20 г розчину з масовою

часткою сульфатної кислоти 50%? Даю 20 балів

Ответы на вопрос

Отвечает Киров Дмитрий.

Дано:
m розчину(H2SO4)=20г
w(H2SO4)=50%
+Ba(OH)2
m осаду=?
Розв'язання
H2SO4+Ba(OH)2=BaSO4+2H2O
m(H2SO4)=10г, бо вона є 50% від розчину
Mr(H2SO4)=98г/моль
n(H2SO4)=10г:98 г/моль=0,1моль
0,1 моль/1моль=х моль/1моль
n(BaSO4)=0,1 моль
Mr(BaSO4)=137+32+64=233г/моль
m(BaSO4)=0,1 моль × 233г/моль=23,3г
Відповідь: 23,3г