Сульфатна кислота,що містилась в 150г розчину з масовою часткою 4,9% прореагувала з цинком,яка

кількість солі утворилась?

Ответы на вопрос

Отвечает Невмержицкая Юлия.
Масова частка визначається як w = маса речовини / (маса речовини + маса розчинника) , звідси можна визначити масу HNO3 в розчині: 0,049*50 = 2,45г.
Рівняння реакції 4Zn + 9HNO3 = NH3 ↑ + 4Zn(NO3)2 + 3H2O. Молярна маса М (HNO3) = 1+14+16*3 = 63г/моль, молярна маса М (Zn(NO3)2) = 65,4+2*(14+3*16) = 65,4+124 = 189,4г/моль. Якщо реагує 9 моль (63*9=576г) HNO3 утворюється 4 моль (189,4*4=757,6г) солі а якщо 2,45г кислоти - х г. солі. х = 2,45*757,6/576 = 3,22 г сол