Пожалуйсто помогите. Срочно надо. Мыс (II) гидроксиді мен 630г азот қышқылының 10%-дық ерітіндісі

әрекеттескенде түзілетін мыс нитратының массасын есептеңдер.

Ответы на вопрос

Отвечает Блажкевич Юра.
ДаНо:
Cu(OH)2
m(р-ра HNO3) = 630 г
w(р-ра HNO3) = 10%
Найти: m(Cu(NO3)2)
m(HNO3) = w(р-ра ) ∙ m(р-ра)\100% = 10% ∙ 630г\100% = 63 г
                     63 г             х г
Cu(OH)2 + 2HNO3 = Cu(NO3)2 + 2H2O
                     126 г       188 г  

63 г   --- х г
126 г --- 188 г
х = 63 г∙ 188г \126 г = 94 г
Ответ:    m(Cu(NO3)2) = 94 г