На розчин натрій карбонату масою 106г з масовою часткою солі 0,1 подіяли надлишком хлортдної

кислоти. Обчисліть об'єм газу (н.у.),що виділився внаслідок реакції.

Ответы на вопрос

Отвечает Янчук Наталя.
0,1моль                                               х
Na2CO3 + 2HCL = 2NaCL + H2O + CO2↑
  1 моль                                           1 моль
m(Na2CO3) = 106 * 0,1 = 10,6 (г)
n(Na2CO3)  = 10,6 г / 106 г/моль = 0,1 моль
По уравнению х = 0,1 моль
V(CO2) = 0,1 * 22,4 = 2,24 л
Ответ: 2,24 л