При спалювані 5,6 л органічнгї речовини утворилось 16,8 л вуглекислого газу і 18 г води.Відносна

густина пари цієї речовини за вуглекислим газом дорівнює 1.Встановіть молекулярну формулу речовини

Ответы на вопрос

Отвечает Зонова Виктория.
Дано: 
V (в-ва) = 28 л
V (CO2) = 112 л
m (H2O) = 67,5 г
D(Н2) = 27
Решение: 
M(в-ва) = D(Н2) ∙ M(Н2)= 2 ∙27 = 54г\моль
m(в-ва) = V\Vm ∙ M = 28 л\22,4 л\моль ∙ 54 г\моль = 67,5 г 
67,5 г            112 л           67,5г         
CxHy + O2 = xCO2    +    y/2H2O     
 54 г              х∙22,4 л           9 ∙ у 
67,5 г   -----   112 л
54 г       ------ х∙22,4 л          
 
х = 54 г ∙ 112 л\ 67,5 г ∙ 22,4 л = 467,5 г   -----   67,5 г54 г       ------ 9 ∙ у г        
у  = 54 г ∙ 67,5 г\ 67,5 г ∙ 9 г =  6
х: y = 4:6 =  CxHy  = C4H6