1800 г оксида кремния (IV) сплавили с избытком гидроксида ка- лия, получив в результате реакции

силикат калия массой 3,82 кг. Определите выход продукта реакции.

Ответы на вопрос

Отвечает Паршина Марина.

SiO2+2KOH=K2SiO3+H2O

знайдемо кількість оксиду кремнію:

молярна маса оксиду кремнію дорінює 28+16*2=60

кількість оксиду: 1800:60=30 моль

згідно рівняння кількість силікату калію ріна кількості оксиду калію (30моль)

знайдемо масу 30моль силікату калію, що буде теоритичним 100-відсотковим виходом продукту реакції:

молярна маса силікату калію: 2*39+28+16*3=154

знайднмо масу 30 моль силікату: 154*30=4620 г

насправді утворилося 3820г

складемо пропорцію що знайти вихід продукту реакції :

4620 - 100%

3820 - х%

х=82,68%