Помогите ,дам 80 балов... Алюміній спалили в кисень объемом 28 л,яку масу алюминий гідроксиду тричі

можна добути з утвореного оксиду?

Ответы на вопрос

Отвечает Ганцгорн Александр.
Дано:
V(O2) = 28 л
Знайти:
m(Al(OH)3-?

n(O2) = V/Vm = 28 л/22,4 л/моль = 1,25 моль

4Al + 3O2 = 2Al2O3
З рівняння хімічної реакції слідує, що n(Al2O3) = 2/3n(O2)
n(Al2O3) =2/3*1,25 моль = 0,833 моль
Al2O3 ⇒ 2Al(OH)3
(Al2O3 + 6HCl = 2AlCl3 + 3H2O; AlCl3+3NaOH = Al(OH)3↓+3NaCl)
Зі схеми слідує, що n(Al(OH)3= 2n(Al2O3)
n(Al(OH)3 = 2*0,833 моль = 1,667 моль
M(Al(OH)3 = 78 г/моль
m(Al(OH)3 = n*M = 1,667 моль*78 г/моль = 130 г
Відповідь: 130 г