Який об'єм газу можна отримати при взаємодії 15,8 г калій сульфіту з розчином масою 90 г масовою

часткою хлоридної кислоти 12%?

Ответы на вопрос

Отвечает Козловский Алексей.
K2SO3+2HCl=2KCl+SO2+H2O
n(K2SO3)=m/M=15.8/178=0.088 моль
m(HCl) = 90*0.12=10.8 граммов
n(HCl) = m/M = 10.8/36.5 = 0.3 моль
n(K2SO3):n(HCl)=1:2
K2SO3 - в недостатке
n(K2SO3)=n(SO2)
V(SO2)=n*Vm=0.088*22.4=1.9712 литров
Вроде так