ДАЮ 70 БАЛОВ ПОМОГИТЕ ОЧЕНЬ СРОЧНО ,обчисліть масу розчину з масовою часткою ортофосфатної кислоти

4.9%, який необхідно використати для взаємодії з кальцій гідроксидом масою 6,66 г з утворенням середньої солі.

Ответы на вопрос

Отвечает Турлович Ксения.
Дано:
w(H₃PO₄) = 4,9%
m(Ca(OH)₂) = 6,66г
Найти:
m(H₃PO₄)p-pa
Решение:
2H₃PO₄ + 3Ca(OH)₂ = Ca₃(PO₄)₂ + 6H₂O
Mr(H₂PO₄) = 98 г/моль (по реакции 196)
Mr(Ca(OH)₂) = 74 г/моль (по реакции 222)
m(H₃PO₄) =  \frac{6,66*196}{222} = 5,88г
m(H₃PO₄)p-pa =  \frac{m(H_3PO_4)}{w(H_3PO_4)} =  \frac{5,88}{0,049} =  120 г
Ответ: m(H₃PO₄)p-pa = 120г