Під час дії води взятої у надлишку на нітрид лужно-земельного металу маса якого 22.2 г одержали

33.3 г гідроксиду. визначте і вкажіть масу цього нітриду яку потрібно використати для добування 16.8 л амоніаку

Ответы на вопрос

Отвечает Богатырев Александр.
Me₃N₂+6H₂O=3Me(OH)₂+2NH₃
M(Me)=x
M(Me₃N₂)=3x+28
M(Me(OH)₂)=x+34
22,2/3x+28=33,3/3(x+34)
22,2(x+34)=11,1(3x+28)
22,2x+754,8=33,3x+310,8
754,8-310,8=33,3x-22,2x
444=11,1x
x=40
этот металл-кальций!
Сa₃N₂
n(NH₃)=V/Vm=16,8/22,4=0,75 моль
n(Ca₃N₂)=0,75/2=0,375 моль
m(Ca₃N₂)=0,375*148=55,5 г