Виведіть формулу речовини, у складі якої масова частка Кальцію - 0,4, Карбону - 0,12, Оксигену -

0,48.

Ответы на вопрос

Отвечает Грухина Вероника.
Дано:
W (Ca)=0,4 = 40%
W(C) = 12%
W(O) = 48%
_______________
CaхCyOz-? 
                                  Розв"язок:
Складаємо  пропорцію  відношень  кількості  елементів  до  їх  атомних  мас:
Са:С:О  = W(Ca)/Ar(Ca): W(C)/ Ar(C): W(O) Ar(O) = 40/40:12/12 = 48/16 =
1:1:3;   Значить:  Кальція - 1  атом,  карбона - 1, оксигену - 3.
Формула  речовини  СаСО₃