Обчисліть масу кислоти і спирту, які утворюються в результаті гідролізу 125 г пентилового естеру

метанової кислоти.

Ответы на вопрос

Отвечает Зайцев Иван.

По ур-ю HCOOH+C5H11OH->HCOOC5H11+H2O. n(HCOOH)=n(C5H11OH)=n(HCOOC5H11)=m/M=125/116=1,0776моль. m(HCOOH)=n*M=1,0776*46=49,57г, m(C5H11OH)=n*M=1,0776*88=94,83г. Ответ: m(HCOOH)=49,57г, m(C5H11OH)=94,83г.