Який об'єм карбону 4 оксиду виділиться при взаємодії нітратної кислоти з розчином натрій карбонату

масою 560 Г ДЕ МАСОВА ЧАСТКА СОЛІ СТАНОВИТЬ 10%

Ответы на вопрос

Отвечает Хомяков Данил.
Дано:
m(p.Na2CO3)= 560 r
ω(Na2CO3) = 10%  або 0,1
Знайти:
V(CO2)-?

m(Na2CO3) = m(p.Na2CO3)*ω(Na2CO3) = 560 г*0,1 = 56 г
M(Na2CO3) = 106 г/моль
n(Na2CO3) = m/M = 56 г/106 г/моль = 0,5283 моль

Na2CO3 + 2HNO3 = 2NaNO3 + CO2 + H2O
З рівняння хімічної реакції бачимо, що n(CO2) = n(Na2CO3)
n(CO2) = 0,5283 моль
V(CO2) = n*Vm = 0,5283 моль*22,4 л/моль = 11,834 л
Відповідь: 11,834 л СО2