Суміш масою 50 г, що складається з магній гідроксиду та магній карбонату, прожарили. Унаслідок

цього обидва її компоненти повністю розклалися. Маса твердої речовини, яка утворилася, становить 30 г. Обчисліть масову частку (%) магній карбонату в суміші.

Ответы на вопрос

Отвечает Калинина Ирина.
Пишемо реакції
MgCO3 = MgO + CO2
Mg(OH)2 = MgO + H2O
Твердий залишок це магній оксид. Рахуємо його кількість речовини
n = m / M = 30 / 40 = 0.75 моль
Нехай кількість речовини магній оксиду у першій реакції = х моль, а значить за рівнянням реакції х моль також і магній карбонату. Тоді кількість речовини магній оксиду у другій реакції = 0.75 - х моль і так само за рівнянням реакції 0.75 - х моль магній гідроксиду. Складемо рівняння
84 * x + 58 * (0.75 - x) = 50
84x + 43.5 - 58x = 50
26x = 6.5
x = 0.25
Отже, магній карбонату 0.25 моль. Рахуємо його масу
m = n * M = 0.25 * 84 = 21 г
Ну і рахуємо масову частку
w = m(MgCO3) / m(суміші) = 21 / 50 = 0.42 або 42%