на суміш масою 20 г, що складається з магнію і міді, подіяли надлишком розбавленої хлоридної

кислоти, унаслідок чого виділився газ об'ємом 11.2 л (н.у). Обчисліть масову частку (%) міді в суміші.

Ответы на вопрос

Отвечает Волков Алмаз.
Т.к. кислота разбавленная, то медь с ней не реагирует, значит в реакцию вступает лишь магний.
Mg  + 2HCl = MgCl2 + H2
n(H2) = 11,2 / 22.4 = 0,5 моль
n(H2) = n(Mg) = 0,5 моль
m(Mg) = 0,5 x 24 =12г
m(Cu) = 20-12 = 8г
w(Cu) = 8 / 20  x 100% = 40%
Ответ: 40%