Який об'єм повітря потрібний для спалювання 224 л пропіну


Ответы на вопрос

Отвечает Туркменян Артем.
Дано:
V(CH3-C≡CH)=224л.
Vm=22,4л./моль
-----------------------
V(повітря)-?

1. n(CH₃-C≡CH)→V(CH₃-C≡CH) ÷ Vm

 n(CH₃-C≡CH) →224л. ÷ 22,4л./моль = 10моль

2. CH₃-C≡CH + 4O₂ → 3CO₂ + 2H₂O
по уравнению реакции:
n(CH₃-C≡CH) =1моль   n(O₂)=4моль
по условию задачи:
n(CH₃-C≡CH) =10моль   n(O₂)=40моль

3. Определим объем кислорода:
V(O₂)=n(O₂) x Vm =40моль x 22,4л./моль=896л.

4. Определим объем повітря: в повітрi  21% кислорода ω%(повітря)=21%

V(повітря)= V(O₂) ÷ ω%(повітря) × 100%
V(повітря)= 896л.÷ 21% ×100%= 4266,6л.

5. Ответ: об'єм повітря потрібний для спалювання 224 л пропіну 4266,6л.