при взаемодії цинку з хлоридною кислотою виділилось 4,48 л водню визначте кількість речовин кислоти

та масу цинку

Ответы на вопрос

Отвечает Глухих Илья.
Zn + 2HCl = ZnCl2 + H2
1л=1дм^3
V(H2) = 4,48 дм(кубических)
n(H2)=V(H2)/Vm
n(H2)=4,48/22,4=0,2 моль.
n(H2)=n(Zn) (соотношение коэффициентов 1:1)
n(Zn)=0,2 моль. 
m(Zn)= n(Zn)*M(Zn). M(Zn)=65 г/моль.
m(Zn)=0,2 моль * 65 г/моль = 13г.
х/2=0,2/1. n(HCl)= 2*0.2 / 1=0.4 моль. 
Ответ. m(Zn)=13г; n(HCl)=0,4моль.