Цинк масою 6,5 г помістили у розчин сульфатної кислоти, в якому міститься 16 г речовини. Обчисліть

масу цинк сульфату, який при цьому утвориться. Яка з вихідних речовин і в якій кількості залишиться?

Ответы на вопрос

Отвечает Макович Арина.
Zn+H2SO4=ZnSO4+H2.
Сперва определим какой реагент взят в избытке:
n(Zn)=m/M=6,5/65=0,1 моль
n(H2SO4)=16/98=0,1633 моль
Значит Zn взят в недостатке.Считаем по недостатку:
n(ZnSO4)=0,1 моль
m(ZnSO4)=n*M=161*0,1=16,1 г
n(H2SO4,непрореагировавшей)=n(H2SO4)-n(H2SO4,прореагировавшей)=0,0633 моль.