складіть рівняння в молекулярному та йонному вигляді:а)натрій карбонат і кальцій хлорид.б)натрій

карбонат і нітрітною кислотою. Яка маса калій гідроксиду потрібна для повної нейтралізації сульфатної кислоти масою 9,8г?

Ответы на вопрос

Отвечает Савина Женя.

a) NaCO3+KCl  не идет

б) 2HNO3+Na2CO3=2NaNO3+CO2+H2O

 

2KOH+H2SO4=K2SO4+2H2O

n(H2SO4)=  9,8 : (2+32+64)=0.1 моль

n(KOH) = 0.2  моль

m(KOH)=0.2 *(39+16+1)=11.2 г