11. Двовалентний метал масою 1,2 грами повністю взаємодіє з 4,9 грамами сульфатної кислоти. Вкажіть

назву металу. А)магнійб) кальційВ) стронційГ) барій

Ответы на вопрос

Отвечает Бахтерева Саша.

шукаємо кількість речовини кислоти:

1) n=m/M=4,9г/98=0,05 моль

2)Me+H2SO4=MeSO4+H2 - співвідношення 1:1 

3)Отже к-сть речовини металу=0,05 моль 

4) Молярна маса - M=m/n=1,2/0,05=24г/моль, отже це - Магній))))

Відповідь: А)