Обчисліть масу етанолу, що витрачається на взаємодію з розчином етанової кислоти масою 120 г, в

якому масова частка кислоти 20%

Ответы на вопрос

Отвечает Волынец Женя.
Дано
m(CH3COOH)=120 g
W(CH3COOH)=20%
C2H5OH
------------------------
m(C2H5OH)-?
 находим массу этановой к-ты
m(CH3COOH)=120*20%/100%=24 g
     24                X
CH3COOH+C2H5OH-->CH3COOC2H5+H2O
       60                46
M(CH3COOH)=60 g/mol
M(C2H5OH)=46 g/mol
24/  60 = X / 46
X=18.4 g
ответ 18.4 г