Визначте масову частку ферум(ІІ)сульфату в розчині, який утвориться внаслідок змішування залізного

купоросу () масою 28 г з водою об'ємом 400 мл.

Ответы на вопрос

Отвечает Бакун Руслан.

1. Знайдемо масу сульфату у купоросі:

 278 г купоросу містить 152 г сульфату, а

 28 г_________________х г, звідки

 х=28*152/278=15 г

2. Обчислимо масу розчину,ураховуючи,що 400 мл води - це за масою 400 г:

m(розчину)=m(FeSO4*7H2O)+m(H2O)= 28+400=428 г

3. Тепер знайдемо масову частку сульфату,для цього віднесемо масу сульфату до маси всього розчину:

w(FeSO4)=m(FeSO4)/m(розчину)=15/428=0,035 або 3,5%