Обчислити об’єм карбон (IV) оксиду за н.у., що виділиться в результаті взаємодії 5,3г натрій

карбонату та 8г сульфатної кислоти

Ответы на вопрос

Отвечает Вечорко Екатерина.
H2SO4+Na2CO3=Na2CO3+CO2+H2O
Na2CO3 в надлишку
x=2*22.4/98=0.45 літрів
знаходимо CO2 ПО H2SO4,2(маса H2SO4)множимо на молекулярну масу (CO2) 22.4 л. і ділимо на молекулярну масу(H2SO4) 98=2.2 л