1) Виконай реакції між речовинами , зокрема у водних розчинах : а)Натрій гідроксидом і ферум(3)

хлоридом ; б) цинк сульфатом і калій гідроксидом в)Натрій карбонатом і нітратною кислотою г)Купрум(2) оксидом і хлоридною кислотою. Напиши рівняння реакцій та зазнач повну і скорочену йонні форми . 2)Добудь алюміній гідроксид і нейтралізуй його сульфатною кислотою . Склади необхідні рівняння реакцій і вирази їх у повній і скороченій йонних формах.

Ответы на вопрос

Отвечает Аверьянов Владимир.


3NaOH + FeCl3 = Fe(OH)3 + 3NaCl

3Na(+) + 3OH(-) + Fe(+3) + 3Cl(-) = Fe(OH)3 + 3Na(+) + 3Cl(-)

Fe(+3) + 3OH(-) = Fe(OH)3

ZnSO4 + 2KOH = Zn(OH)2 + K2SO4

Zn(+2) + SO4(-2) + 2K(+) + 2OH(-) = Zn(OH)2 + 2K(+) + SO4(-2)

Zn(+2) + 2OH(-) = Zn(OH)2

Na2CO3 + 2HNO3 = 2NaNO3 + CO2 + H2O

2Na(+) + CO3(-2) + 2H(+) + 2NO3(-) = 2Na(+) + 2NO3(-) + CO2 + H2O

CO3(-2) + 2H(+) = CO2 + H2O

CuO + 2HCl = CuCl2 + H2O

CuO + 2H(+) + 2Cl(-) = Cu(+2) + 2Cl(-) + H2O

CuO + 2H(+) = Cu(+2) + H2O

2)  AlCl3 + 3NaOH = Al(OH)3 + 3NaCl

Al(+3) + 3Cl(-) + 3Na(+) + 3OH(-) = Al(OH)3 + 3Na(+) + 3Cl(-)

Al(+3) + 3OH(-) = Al(OH)3

2Al(OH)3 + 3H2SO4 = Al2(SO4)3 + 6H2O

2Al(OH)3 + 6H(+) + 3SO4(-2) = 2Al(+3) + 3SO4(-2) + 6H2O

2Al(OH)3 + 6H(+) = 2Al(+3) + 6H2O