Решите задачу по теме электролиты Во сколько раз уменьшится концентрация ионов водорода, если к 1 л

0,005 М раствора уксусной кислоты добавить 0,05 моль ацетата натрия?

Ответы на вопрос

Отвечает DELETED.
Смотри 
V (p-pa) = 1 лСм (СН3СООН) = 0,005 моль / лn (СН3СООNa) = 0,05 мольKd (СН3СООН) = 1,8 * 10 ^ (- 5) Оцтова кислота - це слабка кислота, тому ступінь дисоціації кислоти невелика. Дисоціація протікає за схемоюCH3COOH ↔СН3СОО (-) + Н (+)Концентрація іонів водню в оцтовій кислоті[H (+)] 1 = √ (Kd (СН3СООН) * Див (СН3СООН)) = √ (1,8 * 10 ^ (- 5) * 0,005) = 3 * 10 ^ (- 4) моль / л При додаванні до оцтової кислоти її солі - ацетату натрію отримуємо буферний розчин, при цьому концентрація іонів водню в розчині зміниться.Будемо вважати, що при розчиненні ацетату натрію в розчині оцтової кислоти ОБСЯГ розчину НЕ ЗМІНИТЬСЯ.Тоді молярна концентрація ацетату натрію в розчині.См (СН3СООNa) = n (СН3СООNa) / V (p-pa) = 0,05 / 1 = 0,05 моль / лКонцентрація іонів водню в буферному розчині[H (+)] 2 = Kd (СН3СООН) * [Див (СН3СООН) / Див (СН3СООNa)] = 1,8 * 10 ^ (- 5) * [0,005 / 0,05] = 1,8 * 10 ^ (-6) моль / лтоді[H (+)] 1 / [H (+)] 2 = 3 * 10 ^ (- 4) / 1,8 * 10 ^ (- 6) = 166,7Концентрація іонів водню в розчині зменшиться в 166,7 рази.