У реакцію з хлоридною кислотою вступив алюміній масою 2,7 г. Обчисліть: а) кількість речовини

хлоридної кислоти, що вступила в реакцію; б) об’єм водню, що виділився (н. у.); в) масу солі, що утворилася.

Ответы на вопрос

Отвечает Sarkanbaev Didar.
Дано: 
m(Al) = 2,7 г
+HCl
n(HCl)-?
V(H2)-?
m(AlCl3)-?

M(Al) = 27 г/моль
n(Al) = m(Al)/M(Al)
n(Al) = 2,7 г/27 г/моль = 0,1 моль
Vm = 22,4 л/моль
M(AlCl3) = 133.5 г/моль

2Al + 6HCl = 2AlCl3 + 3H2
З рівняння реакції слідує, що
n(HCl) = 3n(Al)
n(HCl) = 3*0,1 = 0,3 моль
n(AlCl3) = n(Al)
n(AlCl3) = 0.1 моль
 m(AlCl3) = n(AlCl3)*M(AlCl3)
m(AlCl3) = 0,1 моль*133,5 г/моль = 13,35 г
n(H2) = 1,5n(Al)
n(H2) = 1,5*0,1 моль = 0,15 моль
V(H2) = n(H2)*Vm
V(H2) = 0,15 моль*22,4 л/моль = 3,36 л
Відповідь: 0,3 моль HCl; 3,36 л Н2; 13,35 г AlCl3