Обчисліть масу магнітного залізняку, з якого одержали 5,6 т заліза в результаті відновлення

карбон(ІІ) оксидом, якщо масова частка Fe3O4 в руді становить 0,8

Ответы на вопрос

Отвечает Марченко Саша.

визначимо масу оксиду, з якого було отримано таку масу заліза:
Fe3O4 + 4CO = 3Fe + 4CO2

кількості речовин оксиду Феруму та заліза відносяться як 1:3
к-сть реч-ни заліза = 5600000г/56г/моль = 100000моль

 к-сть реч-ни(Fe3O4) = 33333моль

маса (Fe3O4)= 33333моль * 232г/моль = 7733256г = 7,7т
знайдемо масу руди магнітного залізняку :

7,7т  -  80%(0,8)

  х     -  100%(1)   х = 100% * 7,7т / 80% = 9,625т