при спалюванні 1,84 г вуглеводню утворилося 3,136 л вуглекислого газу і 1, 44 г води. Молярна маса

води 92 г/ моль. Знайти формулу сполуки.. ... ТЕРМІНОВО ХІМІЯ КР​

Ответы на вопрос

Отвечает Хоренко Марк.

Відповідь:

Пояснення:

Визначаємо мольне співвідношення речовин, що вступили в реакцію

n(CxHy) = 1,84 / 92г/моль= 0,02 моль

n(CO2) = 3,136 / 22,4 л/моль = 0,14 моль

n(H2O) = 1,44 / 18г/моль = 0,08 моль

Приводимо до цілих чисел

1 моль : 7 моль : 4 моль (*2) - це індекси

бруто-формула буде С7Н8 - Mr - 12* 7 + 1*8 = 92 г/моль