Знайти массу осаду при зливанні 30 г калія сульфата з баріем нітратом


Ответы на вопрос

Отвечает Слепчевич Вика.
K2SO4 + Ba(NO3)2 = BaSO4 + 2KNO3

Над сульфатом калія ставимо 30, під ним молекулярну масу — 174. Над осадом ( сульфат барія ) ставимо Х, під ним молекулярну масу — 233. Маємо пропорцію:

30/174 = Х/233;

Звідси Х = ( 30 * 233 )/174 = 40.2 (г)

Відповідь: в осад випало 40.2 грами сульфату барію.