Оцініть вихід реакції розкладання карбонату кальцію, якщо відомо, що після прожарювання зразка солі

масою 20 г, його маса зменшилася на 38,5%. (Запишіть число з точністю до десяти.)

Ответы на вопрос

Отвечает Kirakosyan Ani.

Відповідь:

CaCO3=CaO+CO2

m1(CO2)=20*38,5/100=7,7г

M(CaCO3)=100г/моль

M(CO2)=44г/моль

n(CaCO3)=20/100=0,2моль

n(CaCO3:n(CO2)=1:1

n(CO2)=0,2моль

m2(CO2)=0,2*44=8,8г

w=m1*100/m2=7,7*100/8,8=87,5%

Пояснення: