Определите массу получившегося хлорида металла, если при реакции с соляной кислотой израсходовали

112гр железа? срочно​

Ответы на вопрос

Отвечает Усен Дінмхаммед.

Відповідь:

Для розв'язання цієї задачі потрібно використовувати рівняння реакції між металом і соляною кислотою, а також баланс мас.

Рівняння реакції: M + 2HCl → MCl2 + H2

Де M позначає метал, а MCl2 - хлорид металу.

Згідно з рівнянням, 1 моль металу реагує з 2 молями HCl і утворює 1 моль хлориду металу (MCl2).

Тому, щоб знайти масу хлориду металу, який утворився, ми повинні знайти кількість молей металу, який реагував з HCl, а потім перевести цю кількість молей в масу хлориду металу, використовуючи молярну масу MCl2.

Молярна маса Fe = 55,845 г/моль

Кількість молей Fe: n = m/M = 112 г / 55,845 г/моль ≈ 2 моля

Оскільки метал і хлорид металу мають співвідношення 1:1, то кількість молей MCl2 також дорівнює 2.

Молярна маса MCl2 залежить від металу, з яким реагувала соляна кислота, тому щоб знайти масу MCl2, потрібно знати молярну масу конкретного хлориду металу.

Наприклад, якщо металом було цинк і утворився цинковий хлорид (ZnCl2), то молярна маса ZnCl2 = 136,3 г/моль. Тоді маса хлориду металу, який утворився, дорівнюватиме:

m(MCl2) = n(MCl2) * M(MCl2) = 2 моля * 136,3 г/моль ≈ 273 г

Отже, маса хлориду металу, який утворився при реакції 112 г железа з соляною кислотою, залежить від металу, який реагував з кислотою і може бути розрахована, знаючи його молярну масу.

Пояснення: