Розрахувати об'єм хлору, який необхідно витратити на його взаємодію з алюмінієм масою 135г.​


Ответы на вопрос

Отвечает Вологжанин Антон.

Відповідь:

168 л

Пояснення:

Щоб розрахувати об'єм хлору, який необхідно витратити на його взаємодію з алюмінієм масою 135 г, потрібно визначити співвідношення між кількістю молей хлору і алюмінію в реакції.

Запишемо рівняння реакції між хлором і алюмінієм:

2Al + 3Cl2 → 2AlCl3

За рівнянням видно, що для реакції з 2 молями алюмінію потрібно 3 моля хлору. Тому, щоб розрахувати кількість молей хлору, необхідних для реакції з 135 г алюмінію, потрібно спочатку визначити кількість молей алюмінію у зразку.

Молярна маса алюмінію (Al) дорівнює 26.98 г/моль. Отже, кількість молей алюмінію в зразку дорівнює:

n(Al) = m(Al) / M(Al) = 135 г / 26.98 г/моль ≈ 5 моль

Тепер можемо визначити кількість молей хлору, необхідних для реакції з алюмінієм:

n(Cl2) = (3/2) * n(Al) = (3/2) * 5 моль = 7.5 моль

Нарешті, можемо розрахувати об'єм хлору за стандартних умов (0°C і 1 атм):

V(Cl2) = n(Cl2) * Vm = 7.5 моль * 22.4 л/моль = 168 л

Отже, необхідно витратити 168 л хлору на його взаємодію з алюмінієм масою 135 г. Варто зазначити, що реакція між хлором і алюмінієм є дуже ендотермічною, тому для її відбуття потрібно значну кількість енергії.