1. Яке твердження щодо положення хімічних елементів у періодичній системі Д. І. Менделєєва

правильне? А неметалічні елементи розміщені наприкінці кожного періоду Б кожний період починається неметалічним елементом В головні підгрупи містять лише металічні елементи Г побічні підгрупи містять лише неметалічні елементи 2. Розташуйте неметали за зростанням їхніх окиснювальних властивостей А кисень Б бром В фтор Г водень 3. Допишіть рівняння реакцій, укажіть коефіцієнти та розташуйте рівняння в порядку зростання суми коефіцієнтів А Ca + N2 → Б Li + O2 → В Al + O2 → Г Ca + S → 4. Укажіть явище, яке лежить в основі застосування активованого вугілля в медицині. А амфотерність Б гомологія В ізомерія Г адсорбція 5. Доберіть коефіцієнти методом електронного балансу, укажіть окисник і відновник Cr(OH)3+Br2+NaOH→Na2CrO4+NaBr+H2O 6. Задача. Для одержання гідроген хлориду змішали хлор масою 21,3 г та водень масою 4 г. Обчисліть об’єм одержаного гідроген хлориду (н.у.)​

Ответы на вопрос

Отвечает Цитович Артём.

Ответ:1-А, 2-Г,Б,А,В, 3-Г,А,Б,В, 4-А, 5-

Объяснение:

1. Метали є донорами електронів,а неметали - акцепторами. Електрони легко втрачаються металами, тому що добирати їх до закриття енергетичного рівня важче, ніж втратити. В таблиці в періоді елементи вказані за збільшенням кількості електронів на останньому енергетичному рівні.

2. Окиснювальні властивості - елемент приймає електрони та набуває вищого ступеню окиснення.

3. А)3Ca + N2 = Ca3N2, Б)4Li + O2 = 2Li2O, В) 4Al + 3O2 = 2Al2O3, Г) Ca + S = CaS

5.2Cr(OH)3 + 3Br2 + 10NaOH = 2Na2CrO4 + 6NaBr + 8H2O

6 Br(0) + 6 e = 6 Br(-)I (відновлення, окисник)

2 Cr(III) - 6 e = 2 Cr(VI) (окиснення, відновник)

6. - фото