Обчисліть відносні молекулярні маси й масові частки всіх еле- ментів у сполуках: H3PO3 (помогите

пожалуйста:'<)

Ответы на вопрос

Отвечает Загинайлов Артем.

Ответ:

М(НPO3) = Ar(Н) + Ar(Р) + Ar(О) * 3 = 1 + 31 + 16 * 3 = 80 г/моль

w(Р) = Ar(P) * n/М(НPO3) * 100% = 31 /80 * 100% = 38,75%

w(Н) = Ar(Н) * n/М(НPO3) * 100% = 1/80 * 100% = 1,25%

w(О) = Ar(О) * n/М(НPO3) * 100% = 16 * 3/80 * 100% = 60%