Обчисліть масу етанаміну, що може вступити в реакцію з хлороводнем обємом 33,6 л (н.у.), що містить

5% домішок.​ будь ласка ​

Ответы на вопрос

Отвечает Арнюдаева Юлия.

Для вирішення цієї задачі треба скласти баланс реакції і використати закон пропорційних частин.

Баланс реакції: C2H5NH2 + HCl → C2H5NH3Cl

За законом пропорційних частин, кількість взаємодіючих речовин прямо пропорційна їх коєфіцієнтам у рівнянні, тому ми можемо скласти таку пропорцію:

частка етанаміну / молярна маса етанаміну = частка HCl / молярна маса HCl

Для початку треба визначити кількість HCl. Об'єм хлороводню дорівнює 33,6 л (н.у.), але він містить 5% домішок. Це означає, що 95% об'єму складає саме HCl:

0,95 * 33,6 л = 31,92 л HCl

Позначимо кількість етанаміну як "х":

x / (60,1 г/моль) = 31,92 л / (36,5 г/моль)

Розв'язавши цю пропорцію, ми отримаємо:

x = 60,1 г/моль * 31,92 л * (1 моль/36,5 г) = 53,03 г

Отже, маса етанаміну, що може вступити в реакцію з 33,6 л хлороводню масою в 5% домішок, дорівнює 53,03 г.