Під час хімічної реакції 5,6 г кальцій оксиду сполучилось з 1,8 г води. Утворився кальцій підроксид

Са(ОН)2. Обчисліть масу кальцій гідроксиду, що утворився. Укажіть речовини, що е реагентами і продуктами. Тільки нормально, будь ласка!!

Ответы на вопрос

Отвечает Гергедава Лука.

Відповідь:

Розглянемо рівняння хімічної реакції між кальцій оксидом і водою:

CaO + H2O → Ca(OH)2

За умовою маса кальцій оксиду дорівнює 5,6 г, а маса води дорівнює 1,8 г. Щоб визначити масу утвореного кальцій гідроксиду, потрібно відповідні маси перетворити в кількості речовин.

Молярна маса CaO: 40,08 г/моль

Молярна маса H2O: 18,02 г/моль

Кількість молей CaO:

n(CaO) = m(CaO) / M(CaO) = 5,6 г / 40,08 г/моль ≈ 0,14 моль

Кількість молей H2O:

n(H2O) = m(H2O) / M(H2O) = 1,8 г / 18,02 г/моль ≈ 0,1 моль

З рівняння хімічної реакції видно, що коефіцієнт стехіометрії між CaO і Ca(OH)2 дорівнює 1, тобто кількість молей Ca(OH)2, утворених у реакції, також дорівнює 0,14 моль.

Молярна маса Ca(OH)2: 74,1 г/моль

Маса Ca(OH)2:

m(Ca(OH)2) = n(Ca(OH)2) × M(Ca(OH)2) = 0,14 моль × 74,1 г/моль ≈ 10,37 г

Таким чином, маса кальцій гідроксиду, що утворилась, становить 10,37 г. Реагентами є CaO і H2O, а продуктом є Ca(OH)2.

m(Ca(OH)2) = n(Ca(OH)2) × M(Ca(OH)2) = 0,14 моль × 74,1 г/моль ≈ 10,37 г

Таким чином, маса кальцій гідроксиду, що утворилась, становить 10,37 г. Реагентами є CaO і H2O, а продуктом є Ca(OH)2.

Пояснення:

:)