100баллов ХИМИЯ яка маса естеру утвориться при взаємодії 185,57г технічної оцтової кислоти ,яка

містить 3% домішок ,з етанолом ? ( ОБЪЯСНЕНИЕ ) ​

Ответы на вопрос

Отвечает Вербицкий Владислав.

Ответ:

Для визначення маси естеру, який утвориться при взаємодії технічної оцтової кислоти з етанолом, необхідно знати реакційну рівність цієї реакції.

Реакційна рівність утворення естеру з оцтової кислоти та етанолу має вигляд:

CH3COOH + C2H5OH → CH3COOC2H5 + H2O

З цієї рівності видно, що для утворення однієї молекули естеру необхідно одну молекулу оцтової кислоти та одну молекулу етанолу.

Для визначення маси естеру, який утвориться при взаємодії 185,57 г технічної оцтової кислоти з 3% домішками етанолу, необхідно спочатку визначити масу етанолу, яка міститься у 185,57 г оцтової кислоти.

За умовою, технічна оцтова кислота містить 3% домішок з етанолом. Це означає, що у 100 г технічної оцтової кислоти міститься 3 г етанолу.

Отже, у 185,57 г технічної оцтової кислоти міститься:

185,57 г * 0,03 = 5,57 г етанолу

Це означає, що для утворення естеру необхідно 5,57 г етанолу та 185,57 г оцтової кислоти.

Молярна маса етанолу (C2H5OH) дорівнює:

2 * 12,01 г/моль + 6 * 1,01 г/моль + 1 * 16,00 г/моль = 46,07 г/моль

Молярна маса оцтової кислоти (CH3COOH) дорівнює:

2 * 12,01 г/моль + 4 * 1,01 г/моль + 3 * 16,00 г/моль = 60,05 г/моль

Тому, маса естеру (CH3COOC2H5), який утвориться при взаємодії 185,57 г технічної оцтової кислоти з 5,57 г етанолу, дорівнює:

(5,57 г / 46,07 г/моль) * (1 моль естеру / 1 моль етанолу) * (1 моль оцтової кислоти / 1 моль естеру) * (60,05 г/моль) = 43,28 г

Отже, маса естеру, який утвориться при взаємодії 185,57 г технічної оцтової кислоти з 3% домішок з етанолом, становитиме 43,28 г.