Обчисліть та вкажіть масу феруму(||) оксиду що прореагує із 19.6г сульфатной кислоти​


Ответы на вопрос

Отвечает Романова Софья.

Ответ:Для обчислення маси Fe(II) оксиду, який прореагує з 19.6 г сульфатної кислоти, потрібно спочатку визначити, яка кількість Fe(II) оксиду буде необхідною для повної реакції з кислотою, а потім визначити масу цього оксиду.

Дано рівняння реакції:

FeO + H2SO4 -> FeSO4 + H2O

Молярна маса сульфатної кислоти H2SO4 = 98 г/моль

Молярна маса Fe(II) оксиду FeO = 72.8 г/моль

   Спочатку знаходимо кількість моль сульфатної кислоти:

   n(H2SO4) = m/M = 19.6 г / 98 г/моль = 0.2 моль

   З рівняння реакції видно, що 1 моль FeO реагує з 1 моль H2SO4, отже, для реакції з 0.2 моль H2SO4 потрібно 0.2 моль FeO.

   Маса FeO, що прореагує, дорівнює:

   m(FeO) = n(FeO) * M(FeO) = 0.2 моль * 72.8 г/моль = 14.56 г

Таким чином, маса Fe(II) оксиду, який прореагує з 19.6 г сульфатної кислоти, дорівнює близько 14.56 г.

Объяснение: