Крізь розчин кальцій гідроксиду пропустили газ, що утворився в результаті спалювання 24г метану

обчисліть масу осаду до якого класу неорганічних сполук його треба віднести !!! СРОЧНО!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Каспийская Александра.

Ответ:

Объяснение:

Складемо рівняння горіння метану:

CН4 + 2O2 = CO2 + 2Н2О

M(CН4) = 12 + 1 * 4 = 16 г/моль

Знайдемо кількість речовини метану:

n(CН4) = m(CH4) /М(СН4) = 24/16 = 1,5 моль

З РХР бачимо, що n(CO2) = n(CН4 )= 1,5 моль

Складемо РХР взаємодії Сa(OH)2 і CO2:

Сa(OH)2 + CO2 = CaCO3↓ + H2O

n(СaCO3) = n(CO2) = 1,5 моль

M(CaCO3) = 40 + 12 + 16 * 3 = 100 г/моль

m(CaCO3) = n(СaCO3) * M(CaCO3) = 1,5 * 100 = 150 г

неорганічна сполука CaCO3  - клас солі