Яку максимальну масу етину можна добути з 40 г кальцій карбіду, що містить 12 % домішок?


Ответы на вопрос

Отвечает Филатова Елизавета.

Объяснение:

Маса чистого карбіду без домішок:

m(CaC2)=40•0.88= 35.2г

М(СаС2)=40+2•12=40+24=64г/моль

М(С2Н2)=2•12+2•1=24+2=26г/моль

35.2г. хг

CaC2 + 2 H2O → C2H2↑ + Ca(OH)2

64г/моль. 26г/моль

х=(35.2•26)÷64=14.3г етину