За допомогою якісних реакцій визначте речовини:натрій гідроксид, хлоридна кислота, натрій карбонат,

калій хлорид. натрій сульфат.​

Ответы на вопрос

Отвечает Чернова Александра.

Ответ:

1) Якісна реакція на гідроксид натрію- фарбування фенолфталеїну в фіолетовий колір.

2) H⁺Cl⁻(э) + Ag⁺NO3⁻(э) = Ag⁺Cl⁻↓(нэ) + H⁺NO3⁻(э)

H⁺ + Cl⁻ + Ag⁺ + NO3⁻ = Ag⁺Cl⁻ + H⁺ + NO3⁻

Cl⁻ + Ag⁺ = Ag⁺Cl⁻

3) Na2⁺CO3²⁻(э) + Ba⁺²Cl2⁻(э) = Ba⁺²CO3²⁻(нэ)↓ + 2Na⁺Cl⁻(э)

2Na⁺ + CO3²⁻ + Ba⁺² + 2Cl⁻ = BaCO3↓ + 2Na⁺ + 2Cl⁻

CO3²⁻ + Ba⁺² = BaCO3↓

4) K⁺Cl⁻(э) + Ag⁺NO3⁻(э) = Ag⁺Cl⁻↓(нэ) + K⁺NO3⁻(э)

K⁺ + Cl⁻ + Ag⁺ + NO3⁻ = Ag⁺Cl⁻ + K⁺ + NO3⁻

Cl⁻ + Ag⁺ = Ag⁺Cl⁻

5) Na2⁺SO4²⁻(э) + Ba⁺²Cl2⁻(э) = BaSO4↓(нэ) + 2Na⁺Cl⁻(э)

2Na⁺ + SO4²⁻ + Ba⁺² + 2Cl⁻ = BaSO4↓ + 2Na⁺ + 2Cl⁻

SO4²⁻ + Ba⁺² = BaSO4↓