На титрування Fe2+ у розчині, отриманому з 0,2115 г руди, що містить залізо, витрачено 24,18 мл

розчину KMnO4, титр якого за оксигеном дорівнює 0,0008112 г/мл. Розрахувати процентний вміст Fe2O3 в руді.

Ответы на вопрос

Отвечает Зиминова Влада.

Ответ:

10Fe[2+] + 2(MnO4)[-] + 16H[+] = 10Fe3[+] + 2Mn2[+] + 8H2O

Железо отдает один электрон, эквивалентная молярная масса 55.85 г/моль.

Титр перманганата

T(KMnO4)=0,0008112*(158/5)/(32/4)=0,00320424 г/мл

Титр перманганата по железу

T(KMnO4/Fe)=T(KMnO4)*M(1/1Fe)/M(1/5KMnO4)=

0,00320424*55,85/(158/5)=0,00566319 г/мл

Масса железа

m(Fe)=T(KMnO4/Fe)*V(KMnO4)=0,00566319*24,18=0,1369 грамма

W(Fe2O3)=0,1369/0,2115=0,6472 - 64.72%

Либо через концентрацию и количество вещества

Сn(KMnO4)=(0,0008112*1000)/8=0,1014 моль-экв/литр

CnV(KMnO4)=CnV(Fe) => CnV(KMnO4)=n(Fe)

n(Fe)=0,1014*0.02418

m(Fe)=0,1014*0.02418*55.85=0,1369 грамма

W(Fe2O3)=0,1369/0.2115=0,6472 - 64.72%