Задача 1. Обчисліть число молекул у воді (Н2О) кількістю речовини 0,5 моль. Задача 2. Обчисліть

число молекул та атомів у нітратній кислоті (HNО3) кількістю речовини 0,7 моль. Визначте молярну масу сполуки. Задача 3. Обчисліть об’єм нітроген (IV) оксиду (NO2) (н.у.) масою 23 г? Яке число молекул міститься в ньому? Задача 4. Який об’єм водню (H2) (н.у.) масою 6 г? Яке число молекул міститься в такому об’ємі? Задача 5. Яка маса заліза відповідає кількості речовини металу 1,5 моль? Задача 6. Відносна густина хлору за воднем – 35,5. Яка відносна молекулярна маса хлору?

Ответы на вопрос

Отвечает Магомедов Мухаммад.

Объяснение:

1)Дано:

n(H2O)=0,5моль

N(H2O)-?

N(H2O)=n(H2O)•Na=0,25моль•6,02•10²³=1,505•10²³

2)Дано:

n(HNO3)=0,7моль

N(HNO3)-?

M(HNO3)-?

N(HNO3)=n(HNO3)•Na=0,7моль•6,02•10²³=4,214•10²³

M(HNO3)=1+14+48=63г/моль

3)Дано:

н.у

m(NO2)=23г

V(NO2)-?

N(NO2)-?

V(NO2)=n(NO2)•VM

n(NO2)=m(NO2):M(NO2)

M(NO2)=14+32=46г/моль

n(NO2)=23г:46г/моль=0,5моль

V(NO2)=0,5моль•22,4л=11,2л

4)Дано:

н.у

m(H2)=6г

V(H2)-?

N(H2)-?

V(H2)=n(H2)•VM

n(H2)=m(H2):M(H2)=6г:2г/моль=3моль

V(H2)=3моль•22,4л=67,2л

N(H2)=n(H2)•Na=3моль•6,02•10²³=18,06•10²³

5)Дано:

n(Fe)=1,5моль

m(Fe)-?

m(Fe)=n(Fe)•M(Fe)=3моль•56г/моль=168г

6)Дано:

DH2(CL)=35,5

Mr(CL)-?

DH2(CL)=Mr(CL):Mr(H2)

35,5=Mr(CL):2

Mr(CL)=35,5•2

Mr(CL)=71

Надеюсь, что не ошибилась тут ни с чем :)